Судове рішення · Постанова
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
- Справа №
- 1-387/12
- Дата
- 7 липня 2022 р.
- Суддя
- Стефанів Надія Степанівна
Джерело: дані реєстру
Висновок щодо застосування норми права
Мотиви Верховного Суду
Що вирішив суд
Ми ще не прочитали це рішення. Текст нижче — повний і незмінений, як його опублікував реєстр.
Текст рішення
Оригінал у реєстріРішення знеособлене держателем реєстру: імена учасників замінено на позначки на кшталт ОСОБА_1. Ми не деанонімізуємо їх.
П О С Т А Н О В А
07 липня 2022 року
м. Київ
справа №1-387/12
провадження №51-5ск18
Суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду ОСОБА_1 , розглянувши касаційну скаргу засудженої ОСОБА_2 на вирок Солом`янського районного суду м. Києва від 29 травня 2012 року та ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 10 листопада 2012 року,
в с т а н о в и л а:
Засуджена ОСОБА_2 звернулася до Суду з касаційною скаргою, в якій виклала вимогу про перевірку вказаних судових рішень.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 386 КПК України 1960 року, касаційні скарги на судові рішення, зазначені у ч. 2 ст. 383 КПК України 1960 року, можуть бути подані до суду касаційної інстанції протягом трьох місяців з моменту набрання ними законної сили.
Як вбачається з касаційної скарги, строк касаційного оскарження даних судових рішень закінчився – 10 лютого 2013 року, проте засуджена звернулася до Суду з касаційною скаргою лише 23 червня 2022 року (вх. №9463/0/170-22 від 05.07.2022), тобто після закінчення строку на касаційне оскарження.
Згідно з ч. 4 ст. 386 КПК України 1960 року у разі подачі касаційної скарги з пропуском встановленого частинами першою і частинами другою цієї статті строку і при відсутності клопотання про його відновлення скарга чи подання постановою судді визнається такою, що не підлягає розгляду. Цей строк може бути відновлений у випадках і в порядку, передбаченому ст. 353 КПК України 1960 року, тобто судом, який постановив судове рішення, що оскаржується, та не є компетенцією суду касаційної інстанції.
Пропущення строку на касаційне оскарження і не вирішення у визначеному законом порядку питання про його відновлення перешкоджає витребуванню кримінальної справи.
За таких обставин, касаційна скарга засудженої не підлягає розгляду, відповідно до ч. 4 ст. 386 КПК України 1960 року.
Керуючись ст. ст. 386, 388 КПК України 1960 року, п. 15 розділу ХІ "Перехідні положення" КПК України, суддя
п о с т а н о в и л а:
Касаційну скаргу засудженої ОСОБА_2 на вирок Солом`янського районного суду м. Києва від 29 травня 2012 року та ухвалу Апеляційного суду
м. Києва від 10 листопада 2012 року визнати такою, що не підлягає розгляду.
Постанова суду касаційної інстанції оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Це не юридична консультація. Перевіряйте текст постанови в реєстрі за посиланням угорі.
А як вирішували справи, схожі на вашу?
Підберемо рішення за вашою статтею та обставинами, покажемо, чим вони завершувались і який строк типовий.
Перевірити мою справу